P R O M A S T E R

DANIŞMANLIK VE BİLİŞİM

Türkiye’deki e-fatura sistemleri içinde, Maliye Bakanlığı’na otomatik yasal fatura alışverişi sağlayan çözümdür. Maliye Bakanlığı e-fatura standartlarına hem UBL hem EFKS çözümlerinde tamamen uyumludur. Fatura işlemlerinde maliyetleri azaltmak için etkili bir çözümdür ve birden fazla iş merkezleri için fatura verilerini birleştirmeyi sağlar. Tedarikçiler için satıcıların geniş ağları ile fatura işlemlerini kolaylaştırır. Fatura verilerinin dijital olarak, kendi orijinal formatıyla saklayabilme imkanı, yasal kullanım ihtiyacı durumunda anlık erişilebilir. ERP12 sunduğu yazılımları, değişen kanun ve yönetmeliklere ayak uydurarak güncel tutar. Verilen tam destek ile sürekli gelişen bir yazılımdır.

E-Fatura

Şirketinizi fatura kaybı, fatura çıktısı alma ve kâğıt masrafı gibi sorunlardan kurtarmayı hedefler. Faturalarınızı dijital ortama taşıyarak zamandan ve iş gücünden tasarruf etmenizi sağlar.

Kâğıt fatura kullanırken fatura başı ödediğiniz masrafları e-Faturaya geçerek kuruşlara düşürebilirsiniz.

Faturalarınızı kendiniz tasarlayabilir, her faturayı farklı tasarlayarak duyuru ve reklamlarınızı faturanız üzerinden yapabilirsiniz.

Özel Entegretör ile fatura arşiviniz 10 yıla kadar saklanır.

E-Fatura

E-Fatura elektronik fatura anlamına gelmektedir. Yıllık 5 Milyon TL ve üzeri ciroya sahip bütün işletmelerin kullanması zorunludur. Ayrıca EPDK lisanslı şirketler, bavul ticareti yapan firmalar, motorlu taşıt imalatı, ithalatı yapanlar, internet aracılığı ile mal satmak için ilan verenler, kamu kurum ve kuruluşları (BKMYBS) e-Fatura kullanmak zorundadır.

E-Faturaya nasıl

E-Faturaya geçiş yapmak bilinenin aksine oldukça kolay bir işlemdir. İlk olarak e-Faturaya geçmek için mali mühre ihtiyacınız var. Bu sebeple atmanız gereken ilk adım, www.kamusm.gov.tr adresinden TUBİTAK BİLGEM’e mali mühür başvurusunda bulunmaktır. Mali mühür alındıktan sonra e-Faturaya geçmek istediğinizi GİB’e ileterek başvuruda bulunabilirsiniz.

Promaster Danışmanlık ve Bilişim

İletişim

Konum